Az Elektromosok Sporhorgász Egyesülete 1946-ban jött létre Szombathelyen, elsősorban az egykori ÉDÁSZ munkavállalóinak kezdeményezésére, és azóta meghatározó tényezője lett a helyi horgász közéletnek. Az egyesület tevékenységének középpontjában a kulturált sporthorgászat népszerűsítése, a horgászok érdekei képviselete, valamint a fiatalok horgászat iránti érdeklődésének felkeltése, oktatása áll. Rendszeresen indít gyermekek számára horgászismereti képzéseket, valamint horgászversenyeket és vetélkedőket is rendez az utánpótlás biztosítása céljából.
Az 1990-es évektől szabaddá vált a tagfelvétel, melynek köszönhetően jelentősen bővült a létszám, jelenleg mintegy 487 tagot számlál. A Sporthorgász Egyesület élénk közösségi életet teremt, tagjai részére engedélyek ügyintézését vállalja, valamint működtet egy versenycsapatot, amely rendszeresen jól teljesít a megyei vetélkedőkön. Minden évben saját szervezésű versenyeket bonyolít le, ahol nemcsak saját tagok, de más egyesületek sportolói is sikereket érhetnek el, esetenként különdíjak elnyerésével. Ezen felül, különféle programokkal támogatja a vízi élővilág védelmét, például az idegenhonos halfajok kifogására irányuló események lebonyolításával. Hosszú története és a fiatalok bevonására fordított figyelem révén jelentős helyet foglal el a Vas vármegyei horgászéletben.
| Weboldal | Értékelések száma | Értékelés |
|---|---|---|
| 6 | 5.0 / 5 |